Książka o dzikim zachodzi jako idealny prezent na Dzień Ojca

Książka na Dzień Taty

Bez wątpienia rodzice są najistotniejszymi osobami w życiu swoich pociech. Począwszy od narodzin wpajają w dzieci dobre praktyki i zasady postępowania w życiu. Mają bardzo duży wpływ na kształtowanie charakteru swoich dzieci. Brak nawet jednego rodzica stanowi najczęściej uciążliwą stratę i destabilizację życiową dziecka. Zarówno mama, jak i tata obchodzą swoje święto, które na trwałe wpisało się kalendarz polskich wydarzeń będących okazją do rodzinnych spotkań, jak również przekazywania drobnych upominków. Dzień Matki przypada w Polsce na 26 maja, natomiast niecały miesiąc później można celebrować Dzień Ojca. Dokładnie 23 czerwca dzieci mogą dziękować swoim tatom za opiekę, pomoc w nauce oraz wspólne zabawy, nierzadko okraszone przedziwnymi wygłupami. Lista potencjalnych prezentów jest szeroka, jednak najbardziej trafioną pozycją dla taty wydaje się zakup książki, która stała się hitem na całym świecie. Pozycja „Syn” Philippa Meyera przypadnie do gustu tym ojcom, którzy cenią sobie epickie powieści napisane w wielkim rozmachem w temacie Dzikiego Zachodu.

Książka o Dzikim Zachodzie

Książka „Syn” przedstawia losy wielopokoleniowej teksańskiej rodziny McCullougów począwszy od XIX wieku, kiedy na amerykański zachód był atakowany przez Indian z Ameryki Północnej (tzw. Komanczów) poprzez XX-wieczną wielką rewolucję przemysłową związaną z ożywieniem handlu naftowego. Dla tej rodziny bardzo istotną kwestią jest ziemia, honor i tradycje rodzinne. Dzieło to opisuje losy rodziny w sposób nieprzewidywalny, działa bardzo mocno na wyobraźnię czytelnika.

Powieść Meyera jest dość tragiczna, opowiada o losach Eli McCollough, która w brutalny sposób traci swoją rodzinę i trafia do niewoli Komanczów. Kolejne lata życia nie są łatwe, przedstawiona historia wydaje się bardzo realistyczna, miejscami smutna i przytłaczająca, ale z drugiej strony fascynująca z uwagi na kunszt artystyczny autora związany ze sposobem przedstawienia korzeni amerykańskiego Zachodu. Przedstawiona w książce historia rodziny MCColloughów jest wyjątkowa i kieruje wyobraźnię czytelnika na amerykański folklor, patriotyzm i przynależność kulturową. Nie tylko przybliża do kultury Ameryki, ale również odsłania wiele ciekawych wątków związanych z życiem Indian na przełomie XIX i XX wieku.

Dla kogo „Syn” Philippa Meyera?

Książka z pewnością przypadnie do gustu ojcom, którzy chcę odpocząć w ciszy od zgiełku życia codziennego. Dość mocna dawka dzikości przenika się ze smutkiem i nostalgią. Ta książka to idealny prezent na Dzień Ojca.